GROLSCH ARTBOOM FESTIVAL

Od 7 do 21 czerwca 2013r. trwa piąta edycja Grolsch ArtBoom Festival – największego cyklicznego wydarzenia prezentującego sztukę w przestrzeni publicznej Krakowa. Festiwal organizowany jest od 2009 roku. Projekty realizowane w jego ramach łączą sztukę współczesną, performance, happening, muzykę oraz działania społeczne. Wydarzeniami towarzyszącymi są liczne debaty i konferencje. Nieodłącznym elementem ArtBoomu jest konkurs FreshZone, dzięki któremu młode pokolenie artystów może zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności. 

Miejscem realizacji piątej edycji ArtBoom Festival jest przeżywające renesans Podgórze. 

Tegoroczny festiwal rozpoczął się dwudniową debatą o sztuce współczesnej w przestrzeni publicznej pt. Dobra przemoc. Festiwale sztuki w przestrzeni publicznej, która miała miejsce w MOCAKu w dniach 7 i 8 czerwca. Wydarzeniem towarzyszącym inauguracji ArtBoomu był także drugi krakowski gallery weekend Krakers, w ramach którego swoje podwoje dla zwiedzających w dniach 7-9 czerwca otworzyło 11 galerii sztuki. 

 

W tym roku ArtBoom realizuje projekty, instalacje oraz performanse m.in. Łukasza Skąpskiego, Katarzyny Krakowiak, Borisa Oichermana, Bogny Burskiej, Julii Vogl, Krzysztofa Żwirblisa, Bartolomea Koczenasza, Vovy Vorotniova, Anny i Adama Witkowskich oraz Medusa Group. 

Więcej informacji: www.artboomfestival.pl