Sasha Kurmaz jednym z 21 talentów Foam Talent Call 2014

Z radością informujemy, że Sasha Kurmaz, współpracujący z Fundacją Wschód Sztuki stypendysta programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Gaude Polonia", został wybrany jednym z 21 talentów 2014 roku w ramach konkursu Foam Talent Call 2014! Obok Kurmaza wyróżnieni zostali również Christto & Andrew (QA), Charles-Henry Bédué (FR), Andrey Bogush (RUS/FIN), Jonny Briggs (UK), Daniel Everett (US), Lucas Foglia (US), Julien Gremaud (CH), Eva O'Leary and Harry Griffin (US), Jing Huang (CHN), Otto Kaan (NL), Sasha Kurmaz (UA), Catharine Maloney (US), Yoshinori Mizutani (JP), Nerhol (JP), Alice Quaresma (BRA), Émilie Régnier (CAN), Jan Rosseel (BE), Jennifer Niederhauser Schlup (CH), Sarah Ancelle Schönfeld (DE), Lukas Wassmann (CH), Hannah Whitaker (US). 

Wystawę artysty "Zaraz wracam", przygotowaną w galerii Art Agenda Nova wraz z kuratorką Olą Nowicką, obejrzeć mogliśmy w ramach III edycji krakowskiego gallery weekendu Krakers. 

Sasha Kurmaz ur. w 1986r. w Kijowie, artysta, grafik, fotograf, pisarz. Kształcił się na Ukraińskiej Akademii Sztuki na Wydziale Projektowania (DAKKiM) . Zajmuje się różnymi formami sztuki ulicy, konceptualnymi projektami w przestrzeni publicznej, kwalifikującymi się do tak zwanego postvandalizmu. Wykorzystuje różne media: malarstwo, sztukę video, instalacje. Do najważniejszych wystaw i projektów artysty możemy zaliczyć: Artitude Kunstverein. Project: “Bits + Pieces”, w Berlinie w 2011r.; Radio gallery. Project: “GERM FREE ADOLESCENTS”, w Mediolanie we Włoszech w 2010r.; Fluxx Gallery. Project: “Indian Summer” w Des Moines w USA w 2011r.; Design Cloud, LLC. Project: “Peculiar Poetics”, w Chicago w 2013r. W 2010 r. był finalistą konkursu o nagrodę Kazimierza Malewicza. W 2013 r. brał udział w projekcie: “Ukrainian News”, w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

 

fot. Katarzyna Klimek

 

Więcej informacji: www.foam.org

Więcej informacji: www.cracowgalleryweekend.pl